Případy z praxe

1. Případ

14 letá dívka, má již 3 týdny silné bolesti hlavy. Začalo to, když při volejbalu dostala balónem do hlavy. Mimoto si stěžuje na závratě, které zesílí jakmile zavře oči. V oblasti čela cítí zesíleně bolesti hlavy. Podán lék Arn. Ještě ve stejný den po podání léku zmizely bolesti hlavy a závratě.

2. Případ

36 letá žena přichází ve 32. týdnu těhotenství do mé praxe. Chodí na pravidelné gynekologické prohlídky. Je velmi nešťastná, poněvadž se dítě přestalo hýbat. V práci měla velký stres a po dlouhé době se opravdu hodně zlobila. Někdy cítí vnitřní vibrace. Cítí se unavená, bez elánu. Nemá náladu na sport, který ještě donedávna praktikovala. Podán lék Caul. Zavolala 2 dny po podání léku. Po léku se ozvaly silné pohyby, jejichž intenzita se později normalizovala a které až do porodu nepřestaly. Porodila pak zcela zdravou dceru.

3. Případ

34 letý podnikatel přichází se silnými bolestmi hlavy a nepříjemným kašlem. Zlobí se, že teď nemůže pracovat, cítí se nepostradatelný. Ze začátku byly bolesti hlavy přiměřené, nyní jejich intenzita každý den sílí. S bolestmi hlavy se také probouzí. Každý sebemenší otřes zhoršuje tyto bolesti. Kašel začal po bolestech hlavy, je to spíš suchý kašel. Muž se cítí velmi nemocný a chce být sám. Na dotaz co se dělo před nástupem bolestí hlavy, odpovídá : „ Minulý týden jsem se ve firmě velmi zlobil.“ Podán lék Bry. Postupně docházelo k uzdravení.

4. Případ

26 letá slečna, po potlačeném ekzému, celková únava, bledá, depresivní, návaly tepla a bušení srdce brání spánku. Spánek přichází ráno, nejraději by zůstala celé dopoledne v posteli, nechuť k práci, lhostejnost, pláč, vyhledává samotu, pochybuje o uzdravení, je podrážděna a zapomíná.
Podán lék Psor. Léčba úspěšně nastolila stav zdraví.

5. Případ

45 letý muž, během posledních 2 let se u něj ve zvýšené míře objevuje strach ze smrti, konkrétně ze srdečního infarktu./ Interní vyšetření srdce a oběhového systému nezjistilo žádnou poruchu/. Říká, že je jinak zdravý. Uvádí, že těmto strachům předcházela letitá „úspěšná“ alopatická /konvenční medicína/léčba kloubního revmatizmu. Rád tučná jídla, mléko. Je velmi zimomřivý, několikrát týdně mu poklesne krevní cukr, poté třes celého těla,
opakovaně žaludeční potíže, když jí víc než obvykle. Také má pálení žaludku když pije alkohol, velké pocení při sebemenší námaze. Strach ze smrti se objevil po „úspěšné léčbě revmatizmu.“ Jedná se zde o klasické potlačení. Můžeme počítat s tím, že po podání správného léku, jakmile zmizí strachy, se vrátí potíže s klouby. Podán lék Ars.alb. Asi ¾ roku po léku zmizely strachy. Nyní přichází s bolestmi kloubů, což se dalo očekávat. Má píchavé bolesti v kloubu levé ruky, bolesti v levém a pravém rameni. Bolesti v zátylku obzvlášť silné večer a ráno když vstává. Pod pravou lopatkou bolesti. Čas od času bolesti v obou loktech. Poslední články prstů levé ruky bolí ihned po sebemenším pohybu. Bolí klouby, ne svaly. Zhoršení na podzim a na jaře. Včera opět pokles cukru po ¾ roce. V klidu nejsou bolesti. Podán lék Bry. Po 5 měsících má stěhovavé bolesti kloubů. Občas mu v různých kloubech lupe. Ráno ztuhlost hlavně v ramenou a kříži, zlepšení teplem, sprchou. Na měkké podložce silné bolesti zad. Koupil si tvrdou podložku, která vyhovuje. Kloubní bolesti zásadně zlepšeny teplem, zhoršeny zimou. Bolesti v zátylku jsou ráno velmi silné. Chodí rád na procházky, při pohybu necítí bolesti. Podán lék Rhus-t. Asi po roce došlo k uzdravení.

6. Případ

8 letý chlapec Atopický ekzém od miminka, slunce zlepšuje, chlad dělá dobře, v 5 letech se vyvinulo astma. Astma od léta do zimy. Kůže papírová, jakoby měla prasknout. Vysušená kůže na rukou a tvářích. V noci se škrábe, budí se co 3 hodiny, nervózní. Dříve trpěl na kašel, 3x po sobě angíny. Jí málo. Nerad chleba. Strach z pavouků. Studená voda zlepšuje. Podán lék Sulph. Podle Heringových zákonů dostal silnou angínu, poté odeznělo kašel a astma, začala se zlepšovat kůže.